Jak ekologicznie ogrzewać dom?

brown wooden house surrounded by trees

Jednym ze sposobów na ogrzewanie domu jest stosowanie ekologicznych paliw, takich, jak ekogroszek czy pellet. Oprócz tego, możemy postawić na takie rozwiązania jak nowoczesna pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne zasilane przydomową turbiną wiatrową, Ciekawym pomysłem jest także integracja pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych. Wybierz najlepszy sposób na ogrzanie Twojego domu, tak, aby obniżyć rachunki i cieszyć się w pełni potencjałem ekologicznych rozwiązań!

Ekogroszek i pellet oraz automatyczny piec na eko paliwa

Ekogroszek i pellet, to doskonałe paliwa ekologiczne, które są lepszą alternatywą dla węgla kamiennego. Nie produkują szkodliwego CO2, mają niską zawartość siarki na poziomie poniżej 1%, oraz charakteryzują się małą zawartością popiołu. To wydajne paliwa, do których przystosowuje się piece, lub montuje nowe, w pełni zautomatyzowane. Automatyzacja pozwala na równomiernie i optymalne ogrzewanie pomieszczeń bez stałego nadzoru użytkownika. Ekogroszek ma doskonałą kaloryczność i jeśli jest dobrze przechowywany, możliwe jest zapewnienie ciepła w całym domu, przy jednoczesnych oszczędnościach związanych ze spalaniem. Pellet, natomiast jest zaliczany do biomasy i wykazuje parametry zbliżone do ekogroszku, ale jest nieco mniej kaloryczny.

Zobacz dobrą markę: sklep ekogroszek

Integracja pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych

Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne to rozwiązanie pozwalające na produkcję energii z własnego, przydomowego źródła ciepła i elektryczności. Połączenie tych dwóch rozwiązań niesie za sobą cały szereg zalet.

  1. Mniejsze koszty eksploatacji budynku.
  2. Niższe koszty rachunków za ciepło i prąd.
  3. Własna energia elektryczna i cieplna, czyli uniezależnienie od przerw w dostawach oraz dostawców.
  4. Przy jednoczesnym montażu obu tych inwestycji, następuje dosyć szybki zwrot poniesionych kosztów.

Warto w tym momencie zauważyć, że gminy posiadają środki na dofinansowanie ekologicznych rozwiązań, takich jak piec na pellet i ekogroszek, a także turbiny wiatrowe oraz panele fotowoltaiczne. Korzystanie z tych sposobów pozyskiwania ciepła i prądu jest premiowane przez Unię Europejską.

Szukasz dobrej jakości opału? Sprawdź ofertę: pellet

Dodaj komentarz